• OZNAM

• Základná škola Hôrka organizuje v dňoch od 30. mája do 2. júna 2023 zber starého papiera.

• Kontajner z firmy Brantner je  umiestnený za bránou školského areálu MŠ a ZŠ Hôrka.
            • Odvážený starý papier previazaný špagátom, alebo vložený do kartónových škatúľ, prípadne aj kartón, môžete nosiť a ukladať do priestoru pristaveného kontajnera v čase od 6:30 do 18:00 hod. do tohto piatka dopoludnia.
            • Zberu sa môžu zúčastniť všetci obyvatelia obce.
            • Žiaci, ktorí túto významnú druhotnú surovinu nazbierali alebo získali od susedov, rodiny a známych , nahlásia množstvo papiera alebo kartónu triednym učiteľkám.

Ďakujeme za spoluprácu a v prípade otázok sa obráťte na koordinátorku ENV p. učiteľku Marianu Pšenekovú.

• Pri príležitosti MDD

• Pozývame všetkých žiakov našej školy na nezabudnuteľné športové podujatie - Spartankiádu, ktorá sa uskutoční pri príležitosti MDD.
            Celý deň bude plný zábavy, vzrušenia a výziev. Čaká na vás rad rôznych prekážok, ktoré budete musieť prekonať pomocou svojej odvahy, sily a šikovnosti. Budete sa plaziť cez sieť, skákať vo vreci, preliezať cez špeciálne prekážky a prekonávať mnoho ďalších úloh.
            Nezáleží na tom, či ste skúsení športovci alebo nováčikovia v tejto oblasti. Každý bude mať možnosť
            ukázať svoje sily a získať diplom za účasť, spartanské nálepky a náramky. Tí najlepší dostanú špeciálne Spartan medaily a ocenenia za svoje výkony. Je to skvelá príležitosť ukázať svoje zručnosti a získať odmenu za svoje úsilie. Sprevádzať Vás bude aj profesionálny Spartan, Nikolas Rákoci.

• Sokoliari v našej škole

• V stredu, 24.5., budeme mať v škole sokoliarov. Prvá skupina pôjde na program o 13:00 hod. a druhá skupina o 14:00. Budeme radi, ak sa zúčastní čo najviac detí, aj keď je to popoludní. Deti budú mať krásny zážitok.

• Športové dni

• Milí rodičia, milí žiaci, milí športovci,

blíži sa koniec krúžkovej činnosti pre tento školský rok, preto sme pre žiakov pripravili športové aktivity, a to každý utorok do konca mesiaca máj od 13:00 - 14:30 hod. Začíname v utorok kolobežkami. Prosíme žiakov športového krúžku a ŠKD 1,2,  aby  si v utorok 16.05.2023 priniesli kolobežky. V prípade nepriaznivého počasia, bude výmena Bowlingu s kolobežkami.

• Oznam vedúcej ŠJ

• Od 01.05.2023 má nárok na dotáciu za stravu iba dieťa, ktoré sa zúčastní vyučovania. Za dieťa, ktoré na vyučovaní chýba a zo stravy nie je odhlásené, obed uhrádza rodič v plnej výške.

• DEŇ NAOPAK

• Na dnešný deň (26.4.) sme si pre deti pripravili prekvapenie - DEŇ NAOPAK. Každú hodinu odučila iná pani učiteľka ako sú deti zvyknuté - a tak po každej prestávke čakali, kto príde a čo sa bude diať.  Naopak to dnes bolo aj v jedálni - viď foto :)

• 22. apríl SVETOVÝ DEŇ ZEME

• sa začal oslavovať v roku 1970 ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia.

Je dobre si pripomínať, že naša planéta Zem je jediná a jedinečná a mali by sme sa o ňu starať.

Na našej škole sa učíme krok za krokom, že človek je súčasťou prírody. Ona je našou veľkou mamou, ktorá nám dáva všetko, aby sme mohli žiť.

Okrem otvorených očí je treba otvorené srdce.

Mnohé deti v utorkovom školskom kine pozerali rozprávku Malý princ, ktorú napísal Antoine de Saint-Exupery Nasledujúci citát je práve z nej:

"Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Začať treba od seba. Čo sme urobili doteraz:

• triedime odpad (plasty a papier, odváža firma Brantner, batérie odovzdávame firme INSA + bioodpad dávame do kompostéra)
            • spolu sme sa začali vzdelávať na tému Odpad náš každodenný
            • šetríme vodou a elektrickou energiou
            • staráme sa o okolie našej školy (jesenné upratovanie a začali sme s jarným)
            • pestujeme črepníkové rastliny - mnohí žiaci už doma pestujú z odrezkov, ktoré sme rozdávali pred Veľkou nocou
            • pribudlo nám šesť nových kŕmidiel pre vtáčiky vďaka šikovným žiakom a ich otcom a dedkom
            • zbierame odpadky