• DEŇ NAOPAK

• Na dnešný deň (26.4.) sme si pre deti pripravili prekvapenie - DEŇ NAOPAK. Každú hodinu odučila iná pani učiteľka ako sú deti zvyknuté - a tak po každej prestávke čakali, kto príde a čo sa bude diať.  Naopak to dnes bolo aj v jedálni - viď foto :)

• 22. apríl SVETOVÝ DEŇ ZEME

• sa začal oslavovať v roku 1970 ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia.

Je dobre si pripomínať, že naša planéta Zem je jediná a jedinečná a mali by sme sa o ňu starať.

Na našej škole sa učíme krok za krokom, že človek je súčasťou prírody. Ona je našou veľkou mamou, ktorá nám dáva všetko, aby sme mohli žiť.

Okrem otvorených očí je treba otvorené srdce.

Mnohé deti v utorkovom školskom kine pozerali rozprávku Malý princ, ktorú napísal Antoine de Saint-Exupery Nasledujúci citát je práve z nej:

"Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Začať treba od seba. Čo sme urobili doteraz:

• triedime odpad (plasty a papier, odváža firma Brantner, batérie odovzdávame firme INSA + bioodpad dávame do kompostéra)
            • spolu sme sa začali vzdelávať na tému Odpad náš každodenný
            • šetríme vodou a elektrickou energiou
            • staráme sa o okolie našej školy (jesenné upratovanie a začali sme s jarným)
            • pestujeme črepníkové rastliny - mnohí žiaci už doma pestujú z odrezkov, ktoré sme rozdávali pred Veľkou nocou
            • pribudlo nám šesť nových kŕmidiel pre vtáčiky vďaka šikovným žiakom a ich otcom a dedkom
            • zbierame odpadky

• Nový ročník súťaže Čerstvé hlavičky

• Pomôžte nám tretí rok po sebe vyhrať v projekte Čerstvé hlavičky!

Hlasovanie bude prebiehať v termíne od 20.4. 2023 do 31. 5. 2023 na stránke www.cerstvehlavicky.sk. Pri prvej návšteve sa zaregistrujete - potrebujete mobilný telefón. Pri ďalších návštevách stránky, stačí keď sa už len prihlásite a zahlasujete. Odoslaný hlas sa danej škole ihneď pripočíta a prepočíta koeficientom. Poradie sa na stránke v reálnom čase upraví. Návštevník môže hlasovať v jeden deň iba jedenkrát, pričom môže hlasovať jedenkrát za škôlku a jedenkrát za školu. Ďakujeme za Vašu pomoc!

• Usmernenie k platbám za stravu

• Milí rodičia,

ako sme Vás už informovali, platbu za stravu v apríli už neposielate, pretože od mája sa za obedy neplatí. Platbu môžete zrušiť už teraz v apríli aj za desiatu. Deti, ktoré odoberajú v školskej jedálni obed aj desiatu, by mali doplácať mesačne 1€. Keďže vedúca ŠJ eviduje u všetkých stravníkov preplatok za stravu, tento poplatok 1€ Vám bude stiahnutý z preplatku za stravu. ZHRNUTIE: platby za obedy aj desiatu za všetkých našich žiakov zrušte.