• OZNAM

• Základná škola Hôrka organizuje v dňoch od 30. mája do 2. júna 2023 zber starého papiera.

• Kontajner z firmy Brantner je  umiestnený za bránou školského areálu MŠ a ZŠ Hôrka.
            • Odvážený starý papier previazaný špagátom, alebo vložený do kartónových škatúľ, prípadne aj kartón, môžete nosiť a ukladať do priestoru pristaveného kontajnera v čase od 6:30 do 18:00 hod. do tohto piatka dopoludnia.
            • Zberu sa môžu zúčastniť všetci obyvatelia obce.
            • Žiaci, ktorí túto významnú druhotnú surovinu nazbierali alebo získali od susedov, rodiny a známych , nahlásia množstvo papiera alebo kartónu triednym učiteľkám.

Ďakujeme za spoluprácu a v prípade otázok sa obráťte na koordinátorku ENV p. učiteľku Marianu Pšenekovú.

• Pri príležitosti MDD

• Pozývame všetkých žiakov našej školy na nezabudnuteľné športové podujatie - Spartankiádu, ktorá sa uskutoční pri príležitosti MDD.
            Celý deň bude plný zábavy, vzrušenia a výziev. Čaká na vás rad rôznych prekážok, ktoré budete musieť prekonať pomocou svojej odvahy, sily a šikovnosti. Budete sa plaziť cez sieť, skákať vo vreci, preliezať cez špeciálne prekážky a prekonávať mnoho ďalších úloh.
            Nezáleží na tom, či ste skúsení športovci alebo nováčikovia v tejto oblasti. Každý bude mať možnosť
            ukázať svoje sily a získať diplom za účasť, spartanské nálepky a náramky. Tí najlepší dostanú špeciálne Spartan medaily a ocenenia za svoje výkony. Je to skvelá príležitosť ukázať svoje zručnosti a získať odmenu za svoje úsilie. Sprevádzať Vás bude aj profesionálny Spartan, Nikolas Rákoci.

• Sokoliari v našej škole

• V stredu, 24.5., budeme mať v škole sokoliarov. Prvá skupina pôjde na program o 13:00 hod. a druhá skupina o 14:00. Budeme radi, ak sa zúčastní čo najviac detí, aj keď je to popoludní. Deti budú mať krásny zážitok.

• Športové dni

• Milí rodičia, milí žiaci, milí športovci,

blíži sa koniec krúžkovej činnosti pre tento školský rok, preto sme pre žiakov pripravili športové aktivity, a to každý utorok do konca mesiaca máj od 13:00 - 14:30 hod. Začíname v utorok kolobežkami. Prosíme žiakov športového krúžku a ŠKD 1,2,  aby  si v utorok 16.05.2023 priniesli kolobežky. V prípade nepriaznivého počasia, bude výmena Bowlingu s kolobežkami.

• Oznam vedúcej ŠJ

• Od 01.05.2023 má nárok na dotáciu za stravu iba dieťa, ktoré sa zúčastní vyučovania. Za dieťa, ktoré na vyučovaní chýba a zo stravy nie je odhlásené, obed uhrádza rodič v plnej výške.