• POZVÁNKA - CELOŠKOLSKÁ KĹZAČKA

Všetkých našich žiakov pozývame na pilotný ročník celoškolskej kĺzačky, ktorá sa uskutoční na kopci pri pekárni v utorok, 24.1. Približný program:

13:00 odchod od školy

14:25 návrat do školy, "prezliekačka"

14:35 posedenie pri teplom čajíku a pripravenom olovrante

14:45 ukončenie a vyhodnotenie akcie

• VIANOČNÉ PRIANIE

Nech sa aj Vaše Vianoce naplnia skutočnými zázrakmi,aké dokáže vyčariť len čas v kruhu blízkych.

Všetkým našim žiakom, zamestnancom a ich rodinám prajem krásne Vianoce prežité v zdraví, radosti a pohode. Užite si čas so svojimi blízkymi, strávte spolu pekné chvíle a pod stromčekom nech si každý z Vás nájde to, čo mu vyčarí úsmev na tvári. Vidíme sa v novom roku - 9.1.2023!

• Výška poplatkov za stravu a ŠKD

Na základe prijatého VZN sa od 01.01.2023 mení výška stravného a poplatku za ŠKD nasledovne:

desiata - 0,65€

obed - 1,50€

príspevok na čiastočnú úhradu nákladov v ŠKD - 7,00€

Keďže strava sa platí mesiac vopred, do 23.12 prosíme uhradiť stravné nasledovne:

za desiatu - 13,00€

za obed - 30,00€

• Organizačné pokyny

Milí rodičia, prečítajte si, prosím, organizačné pokyny na pondelok, 19.12.

V pondelok dopoludnia budeme mať generálku programu v kultúrnom dome. Učiť budeme iba prvú hodinu, potom sa deti nadesiatujú a presunieme sa do Kišoviec. Keďže skúsenosti s kultúrnym domom nemáme a nevieme ako rýchlo sa vykúri, dajte deťom mikiny - pre istotu.

• Pozvánka

Milí rodičia,

pozývame Vás na vianočnú besiedku, ktorá sa uskutoční 19.12. (pondelok) o 16:00 v kultúrnom dome v Kišovciach. Príďte si spolu s nami užiť predvianočnú atmosféru. Na našu školskú chodbu sa už všetci nezmestíme, preto je besiedka presunutá do Kišoviec. Rodičia, ktorí už majú čosi aj napečené, môžu priamo na vystúpenie priniesť pár kúskov ochutnať. Keďže nie je možné v kultúrnom dome pripraviť také pohostenie, ako sme boli zvyknutí pred pandémiou, skúsime to v tomto roku takto skromnejšie. Sami sme zvedaví, aké možnosti nám kultúrny dom ponúkne a veríme, že v ďalších rokoch sa budeme môcť vrátiť k našim starým zvykom. Ďakujeme za pochopenie.

• Vianočné školské kino

Milí žiaci,

pozývame Vás na premietanie školského kina v utorok, 13.12. o 14:30 hod. Už viete, ako to u nás chodí - prineste si vankúšik, deku, alebo niečo, v čom sa Vám bude príjemne sledovať. Tipy na filmy ešte stále prijímame!

• Oznam vedúcej školskej jedálne

Odhlásiť žiaka zo stravy bude možné do 19.12.2022 - t.j. do pondelka rána do 07:30 hod. Z dôvodu koncoročnej uzávierky už po tomto termíne nebude možné dieťa odhlásiť. Zároveň pripomínam, že kvôli zmene ceny stravy je v decembri potrebné pozastaviť platbu za stravu. Zvýšenú sumu za stravu zaplatíte až po jej schválení v obecnom zastupiteľstve. Za pochopenie ďakujem.

• Čo nás čaká v decembri?

Začal sa asi najkrajší mesiac v roku. Všetci sa pripravujeme a tešíme na Vianoce. Prípravy prebiehajú aj v škole. Už 1. decembra sme vianočnú atmosféru do školy priniesli vianočným koncertom. Pani vychovávateľky školu prezliekli do vianočného šatu. Na prestávky a vyučovacie hodiny nám školský zvonček zvoní vianočnými melódiami.

• Zvyšovanie cien za stravu - oznam

Na základe zverejnených nových finančných pásem pre školské stravovanie s účinnosťou od 1.1.2023 vedúca školskej jedálne oznamuje stravníkom (vrátane zamestnancov) a rodičom stravníkov, že od 1.1. 2023 dochádza k zvýšeniu cien za stravu. Konkrétne finančné pásma musí schváliť obecné zastupiteľstvo - po schválení oznámime nové ceny stravy. Prosíme rodičov, aby v decembri zatiaľ pozastavili trvalé príkazy na úhradu stravy - stravu platíte mesiac vopred, teda v decembri už odošlete vyššiu sumu, ale až po jej zverejnení.

• Výhra

Naši druháci sa s pani učiteľkou zapojili do súťaže o zdravý adventný kalendár. Vďaka vynaloženej práci sa im podarilo vyhrať. Celá škola sa v najbližších mesiacoch zúčastní webinára "Dúha na tanieri" - kreatívne skladanie zdravého taniera, povzbudenie v objavovaní nových chutí a jedál... Výhercom blahoželáme!

• Webinár

Dávame do pozornosti webinár, ktorý by ste ako rodičia možno chceli absolvovať. Bližšie informácie a prihlasovanie tu:

• Zrušená aktivita

Z dôvodu choroby pani vychovávateľky sa sľúbená aktivita "Starostlivé mamičky" v I. oddelení ŠKD zajtra ruší. Náhradný termín oznámime.

• Starostlivé mamičky

V stredu, 9.11., sa v I. oddelení ŠKD uskutoční aktivita "Starostlivé mamičky". Deti si prinesú bábiky a príslušenstvo. Naše mamičky poučia o starostlivosti aj chlapcov :)

• Otvorené hodiny v I.A

Milí rodičia detí z I.A,

vo štvrtok 10.11. Vás pozývame do našej triedy - uvidíte, čo všetko v našej triede robíme, aby sme sa naučili čítať, písať a počítať. Otvorené hodiny pre Vás budú:

1. 07:40 - 08:25 Slovenský jazyk

2. 08:35 - 09:20 Slovenský jazyk

3. 09:35 - 10:20 Matematika

Môžete sa zúčastniť ktorejkoľvek vyučovacej hodiny. Prosíme Vás, aby ste prichádzali a odchádzali len počas prestávok a nenarúšali nám vyučovanie. Ďakujeme.

• Pasovanie prvákov

Milí rodičia prvákov!

Srdečne Vás pozývame na veľkú prvácku slávnosť, pasovačku, ktorá sa uskutoční vo štvrtok, 10.11. o 16:00 v budove školy. Prosíme o dobrú organizáciu - aby deti vedeli, či pôjdu domov a vrátia sa do školy, či ostávajú do 16:00 v školskom klube. Tých, ktorí sa budú na pasovačku vracať z domu prosíme, aby prišli najneskôr o 15:50. Ďakujeme!

• Školský spevácky zbor

V piatok 4.11.2022 v čase 12:40 - 13:25 (počas 6.vyučovacej hodiny) sa vo 4.triede stretnú žiaci, ktorí chcú byť členmi novovznikajúceho školského spevokolu. Privítame aj žiacke návrhy na jeho pomenovanie. Na nový spevokol sa teší pani učiteľka Lazorová.

• Jesenné prázdniny

Počas jesenných prázdnin si oddýchneme od 28.10. do 1.11. Opäť sa v škole stretneme v stredu, 2.11. Strávte so svojimi rodinami pekné chvíle, aj počasie nám praje!