• Nový ročník súťaže Čerstvé hlavičky

Pomôžte nám tretí rok po sebe vyhrať v projekte Čerstvé hlavičky!

Hlasovanie bude prebiehať v termíne od 20.4. 2023 do 31. 5. 2023 na stránke www.cerstvehlavicky.sk. Pri prvej návšteve sa zaregistrujete - potrebujete mobilný telefón. Pri ďalších návštevách stránky, stačí keď sa už len prihlásite a zahlasujete. Odoslaný hlas sa danej škole ihneď pripočíta a prepočíta koeficientom. Poradie sa na stránke v reálnom čase upraví. Návštevník môže hlasovať v jeden deň iba jedenkrát, pričom môže hlasovať jedenkrát za škôlku a jedenkrát za školu. Ďakujeme za Vašu pomoc!

• Usmernenie k platbám za stravu

Milí rodičia,

ako sme Vás už informovali, platbu za stravu v apríli už neposielate, pretože od mája sa za obedy neplatí. Platbu môžete zrušiť už teraz v apríli aj za desiatu. Deti, ktoré odoberajú v školskej jedálni obed aj desiatu, by mali doplácať mesačne 1€. Keďže vedúca ŠJ eviduje u všetkých stravníkov preplatok za stravu, tento poplatok 1€ Vám bude stiahnutý z preplatku za stravu. ZHRNUTIE: platby za obedy aj desiatu za všetkých našich žiakov zrušte.

• Odhlasovanie zo stravy

Milí rodičia!

Na základe prieskumu, ktorý sme si urobili, Vám oznamujem, že od pondelka sa zo stravy odhlasuje iba elektronicky. Proti boli dvaja rodičia. Pravidlá kolektívu hovoria, že menšina sa prispôsobí väčšine. Odhlásiť dieťa môžete dvoma spôsobmi. Buď cez možnosť JEDÁLNY LÍSTOK - odhlásite si jednotlivé jedlá. Druhá možnosť je, že pošlete ospravedlnenku v časti DOCHÁDZKA a priamo v nej odkliknete aj možnosť ODHLÁSIŤ ZO STRAVY. Termíny odhlasovania sú také ako doteraz - v pondelok ráno do 7:30, ostatné dni 1 deň vopred do 12:30. (nezľaknite sa - systém ponúka odhlásiť desiatu aj tomu, kto na desiatu nechodí - je to v poriadku). V prípade akýchkoľvek problémov nás kontaktujte. Ďakujeme za spoluprácu!

• Obedy zadarmo - žiadosť

Vážení rodičia,

venujte pozornosť nasledujúcim informáciám. V súvislosti so zmenou v školskom stravovaní, Vás chceme informovať, že od 1. mája 2023 nebudú žiaci základnej školy platiť za obedy v školskej jedálni. Rodič, ktorý má o obedy zadarmo záujem, musí o obed požiadať. Všetko vybavíte jednoducho cez edupage. V časti ŽIADOSTI/VYHLÁSENIA vyberiete možnosť podať žiadosť/vyhlásenie a následne vyberiete možnosť NÁVRATKA - žiadosť o dotáciu na stravu. Zvolíte dátum a odošlete. Funguje to presne tak, ako keď podávate za dieťa vyhlásenie o bezpríznakovosti. Dieťa, ktorého rodič nepodá žiadosť, nemá nárok na obed zadarmo. Žiadosti prosíme odoslať najneskôr 5. apríla 2023. V prípade otázok nás kontaktujte. Ďakujeme!

• Ďakujeme!

Všetkým Vám veľmi pekne ďakujeme, že nám pomáhate v súťaži s Kauflandom. Bojujeme ďalej, súťaží sa až do 26. apríla!

• Prenosné planetárium

V piatok, 24.2., budeme mať v škole prenosné planetárium. Všetky triedy sa zúčastnia výukoveho programu v rámci vyučovania. Tešíme sa na nový zážitok.

• Valentínske školské kino

Milí žiaci,

pozývame Vás na premietanie školského kina v utorok, 14.2. o 15:00 hod. Môžete sa tešiť na film Začarovaná Ella. Už viete, ako to u nás chodí - prineste si vankúšik, deku, alebo niečo, v čom sa Vám bude príjemne sledovať. Končíme o16:45. Písomné domáce úlohy v tento deň nebudú :)