• História školy

• 1959 - 10. október sa stal nezabudnuteľným zážitkom pre celú našu obec. V tento deň otvárala svoje brány nová Národná škola v Hôrke. Čakali na ňu celé generácie žiakov, učiteľov i rodičov. Po mnohých rokoch dochádzania do školy vo Švábovciach, po rokoch učenia sa v nevyhovujúcich priestoroch rozmiestnených v dvoch osadách svitlo na lepšie časy. Žiakov čakali pekné veľké slnečné triedy.

Prvým riaditeľom sa stal p. Richard Matuška. Učiteľský kolektív tvorili: Valéria Gallovičová, František Halcin, Mária Mrázová, Bibiána Sládková, Emil Žoldák. V prvom šk. roku sa otvorilo 6 tried s počtom 185 žiakov.

1960 - V obci bola zriadená materská škola, ktorá bola umiestnená v škole.

1961 - Podľa nového školského zákona dostala 1. januára škola názov: ZDŠ 1. až 5. ročník v Hôrke. Začali sa zavádzať voľné párne soboty, znižíl sa počet úväzkov učiteľov a počet vyučovacích hodín.

1974 - Po odchode p. R. Matušku do dôchodku sa novou riaditeľkou školy stala p. Mária Maillyová, ktorej v šk. roku 1981/82 MŠ SSR udelilo titul Vzorná učiteľka za príkladné plnenie úloh a za obetavú verejnú činnosť.

1989 - Zásluhou pani riaditeľky Maillyovej  bola po prvýkrát v histórii školy spustená prevádzka školskej jedálne.

Svoju činnosť započala aj školská družina s dvoma oddeleniami s počtom žiakov 62.

1991 - Do funkcie riaditeľky školy nastúpila PaedDr. Danka Hašková.

2019 - Do funkcie riaditeľky školy nastúpila Mgr. Jana Dávidová.